Sıkça Sorulan Sorular

 • evbana.com'un servisleri için ücret ödeyecek miyim?

  evbana.com un sunduğu tüm hizmetler gayrimenkul arayanlar için ücretsizdir.

 • Benim sorumun cevabı bu listede yok. Ne yapmalıyım?

  Lütfen destek@evbana.com'a sorunuzu gönderin, size en kısa zamanda dönüş yapacağız.

 • evbana.com nedir?

  Emlak talebini ihtiyaçların ve hayallerin doğrultusunda düzenlemeni sağlayan, emlak bulma, taşınma ve yerleşme süresince sana yardımcı olan emlak asistanıdır. Aradığın gayrimenkulu ve talebini senin için onaylanmış gayrimenkul danışmanlarına iletiyor ve ev, ofis gibi gayrimenkulleri bulmanı kolaylaştırıyoruz. Hem de ücretsiz!

 • evbana.com'u nasıl kullanırım?

  evbana.com anasayfasında "Talep Oluştur" butonuna tıklayarak ve sorulan soruları cevaplayarak talebini bize iletmiş ve üyeliğini başlatmış olursun. Talebini "Talep Sihirbazı" ile şekillendirebilir ve talep puanını artırabilirsin. Talebini oluşturduktan sonra kampanyalar, bölge bilgileri, rehberler ve hesaplama araçlarından faydalanabilirsin. Çağrı merkezimiz talebini oluşturduktan sonra seni arayarak talebini onaylar ve onaylı emlak danışmanları senin için emlak aramaya başlar.

 • evbana.com'daki onaylı emlak danışmanlarının bana sunduğu avantajlar nelerdir?

  evbana.com'a üye onaylı emlak danışmanları sınırlı sayıda ve özenle seçilmiş, sizlere hizmet verdiğinin bilincinde uzmanlardır. Emlak sektöründe danışmanların iki tip çalışma biçimi vardır: "Talebe Yönelik Çalışma" ve "Mülke Yönelik Çalışma". Emlak sektöründeki danışmanlardan mutsuz olan birçok müşterinin sıkıntısı mülke yönelik çalışan emlak danışmanları ile karşılaşmalarıdır. evbana.com üyesi emlak danışmanları talebe yönelik çalışırlar ve müşterilerini mutlu ederler.

 • evbana.com teknolojisinin bana sunduğu avantajlar nelerdir?

  evbana.com emlak arama sürecini kolaylaştırır ve hızlandırır. Senin ulaşabileceğinden daha fazla sayıda danışmana talebini ileterek daha fazla emlak seçeneğine erişiminin olmasını sağlar. Talep Sihirbazı ile aradığın gayrimenkulun kriterlerini netleştirmeni ve puanını artırmanı sağlar. Talep Sihirbazı ile emlak talebinin piyasada karşılığı olup olmadığını anlayabilirsin. Ayrıca emlak bulma, taşınma ve yerleşme sürecinde ihtiyacın olabilecek bölge bilgileri, rehberler, hesaplama araçları, kampanyalar ve daha fazlası evbana.com'da. Geliştirdiği teknoloji ile evbana.com emlak sektöründe uzman olmanı sağlayan asistanındır.

 • Talep Sihirbazı nedir? Nasıl kullanırım?

  Talep Sihirbazı ile aradığın gayrimenkulle ilgili kriterlerini detaylandırabilir, aradığın gayrimenkul ile piyasa şartlarının uyup uymadığını ölçen talep puanını oluşturabilirsin. Puanının yüksek oluşu piyasada benzer nitelik ve koşullarda gayrimenkul bulmak o kadar mümkün ve kolay anlamına gelir. Puanı düşük talepler emlak piyasasında bulunması zor veya imkansız gayrimenkullere karşılık geldiği için emlak danışmanları puanı düşük taleplere yönelik çalışmayı tercih etmeyecek ve talebine yönelik seni aramaya teşvikleri olmayacaktır. O sebeple Talep Sihirbazı'nı kullanarak puanını yükseltmeye çalışmalısın!

 • Talep puanı nasıl hesaplanıyor?

  Talep puanı evbana.com ekibinin özel olarak geliştirdiği, patent bekleyen algoritmasıyla oluşturulan, bir talebin emlak piyasasındaki karşılığını ve gerçekçiliğini ölçen bir puandır. Puanın yüksek oluşu ise piyasada benzer nitelik ve koşullarda gayrimenkul bulmak o kadar kolay olduğu anlamına gelmektedir. Puanı yüksek taleplere daha çok emlak danışmanı döneceği ve çalışacağı için aradığın gayrimenkulu daha hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsin.

 • Emlak danışmanına sunduğu servisler için ücret ödeyecek miyim?

  Eğer evbana.com aracılığıyla sana ulaşan danışmanın seçenek olarak sunduğu gayrimenkulu beğenir ve kiralarsan/satın alırsan evet, danışmana emlak komisyonu ödemen gerekiyor. Her emlak danışmanının ve mülk için bu ücret ayrı olarak hesaplanır. Bu ücreti danışman ile iletişim kurduğun zaman öğrenebilirsin. Ancak evbana.com'dan faydalandığın tüm hizmetler ücretsizdir.

 • Beni hangi saatlerde telefon ile arayacaksınız?

  İstediğiniz zaman. Emlak danışmanlarının sana ne zaman ulaşabileceklerini talep detaylarında veya evbana.com ile yapacağın çağrı merkezi görüşmesinde belirtebilirsin.

 • Hangi emlak danışmanları beni arayabilecek?

  Talebin onaylandıktan sonra evbana.com'a üye tüm emlak danışmanları talebinle ilgili detayları görebilir, sana ulaşabilirler. Hangi emlak danışmanlarının talebin ile ilgilendiğini panelinde görebilirsin.

 • evbana.com'a üye emlak danışmanları nasıl belirleniyor?

  evbana.com Türkiye'deki her emlak danışmanı ile çalışmamaktadır. Sınırlı sayıda, sizlere kaliteli hizmet vermeye çalışan, güvenilir, şirketi & vergi levhası olan, mesleki dernek ve odalara üye, diksiyonu & iletişimi düzgün, talebine uygun gayrimenkulü sunamasa da doğru adımları atman için yönlendirmeye hevesli, muhit&komşu&çevre hakkında bilgisini sakınmayan, çağa ayak uydurabilen emlak danışmanlarını bulmaya ve evbana.com'a üye yapmaya çalışıyoruz. Sizlerden topladığımız geri bildirimler ile de bu danışmanları sürekli takip ediyor ve hizmet kalitemizi artırmaya gayret ediyoruz.

 • İnternetteki ilan sitelerine bakmama veya başka emlak danışmanlarına gitmeme gerek var mı?

  Tabiki de! Gayrimenkul aramak zor ve meşakatli bir süreç. Ne kadar çok kaynaktan faydalanırsan ve fazla seçeneğin olursa, senin için o kadar iyi! evbana.com sadece bu süreci teknolojisi ile senin için kolaylaştıran ücretsiz bir servistir.

 • Aradığım gayrimenkulun hangi detaylarını vermeliyim?

  Aradığın gayrimenkul ile ilgili ne kadar çok detay verirsen, emlak danışmanlarının sunacağı seçenekler talebine daha uygun olacaktır.

 • Telefon & e-posta bilgilerimi paylaşmam zorunlu mu?

  Evet, çünkü sana hizmet verebilmemiz için sana ulaşabilmemiz gerekiyor. Ancak iletişim tercihlerini bize bildirebilirsin.

 • evbana.com üzerinden bana ulaşan bir danışman aracılığıyla gayrimenkul buldum. Alış/satış/kira işlemlerinde evbana.com yanımda bulunacak mı?

  Hayır, evbana.com doğru danışmanı hızlı ve kolay bir şekilde bulman ve emlak arama sürecinin sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçmesi için teknolojisi ile hizmet vermektedir. Alış, satış, kiralama işlemlerinizde fiziksel olarak bulunmuyor, kullanıcılarından veya danışmandan komisyon istemiyoruz.

 • Gayrimenkulu göstermeden önce emlak danışmanı benden bir sözleşme imzalamamı istiyor. İmzalamalı mıyım?

  "Yer Gösterme Sözleşmesi" senin, o gayrimenkule bahsi geçen danışman aracılığıyla ulaştığını kanıtlayan bir belgedir. Hem emlak danışmanlarıyla, hem de emlak müşterileriyle ilgili anlaşmazlıklar maalesef yaşanabilmektedir. Bu sözleşme ileride yaşanması muhtemel uyuşmazlıklarda hem sizi, hem diğer tarafları koruyan bir sözleşmedir. Boş kağıda imza atmamaya, sözleşmeyi okumaya, imzaladığınız sözleşmenin bir nüshasını da kendin için edinmeye dikkat etmelisin.

 • Kaç kere emlak danışmanları tarafından aranacağım?

  Talebini evbana.com üzerinden pasifleştirmediğin sürece, danışmanlar senin için emlak aramaya ve uygun seçenek çıktıkça sana ulaşmaya devam ederler. Eğer bir danışmanın sana ulaşmasını istemiyorsan bu talebini kendisine iletmelisin. Diğer evbana.com onaylı danışmanları senin için emlak aramaya devam edeceklerdir. Sana ulaşmasını istemediğin bir danışman hala iletişim kurmaya çalışıyorsa evbana.com veya çağrı merkezimiz üzerinden bize bildirmelisin.

 • İstemediğim halde bir danışman beni aramaya devam ederse ne yapmam gerekiyor?

  Eğer bir danışmanın sana ulaşmasını istemiyorsan bu talebini kendisine iletmelisin. Sana ulaşmasını istemediğin bir danışman hala iletişim kurmaya çalışıyorsa evbana.com veya çağrı merkezimiz üzerinden bize bildirmelisin.

 • Danışmanlar bütçeme uygun seçenekler sunmuyorlar! Neden?

  Her satıcı ürününü olabilecek en yüksek fiyattan satmak, alıcı da en düşük fiyattan almak ister. Aradığın bölgede, istediğin nitelik ve koşullarda bir gayrimenkul için daha yüksek bütçe ayırman veya tercihlerinden fedakarlık yapman gerekiyor olabilir. Ancak evbana.com ve üye danışmanlar için öncelik, aradığın gayrimenkulun nitelikleridir. Bu sebeple danışmanlar belirttiğin bütçeyi biraz aşan seçenekler sunabilirler. Eğer istememenize rağmen ısrarla bütçenizi aşan teklifler alıyorsan lütfen destek için bize ulaş.

 • evbana.com'a üye emlak danışmanları ile ilgili geri bildirimde bulunabilir miyim?

  Evet, fikirlerin ve deneyimlerin bizim için çok önemli. Sizlerle olduğu gibi, emlak danışmanları ile de sürekli iletişim halindeyiz. Sizlerden topladığımız geri bildirimler ile de danışmanlarımızın hizmet kalitesini sürekli artırmaya gayret ediyoruz.

 • Alım/satım/kiralama esnasında emlak danışmanı ile önemli bir sorun yaşadım. Ne yapmalıyım?

  evbana.com taraflar arasındaki gayrimenkul ile alakalı herhangi bir uyuşmazlıkta sorumluluk sahibi değildir. Ancak sizlerin daha iyi hizmet alabilmesi ve sorunun çözülmesi için en kısa sürede tarafımıza ulaşıp detayları bildirirsen, geri dönüş yapabiliriz.

 • Kişisel bilgilerime kim, hangi şartlarda ulaşabilecek?

  Talebin onaylandıktan sonra iletişim bilgilerin tüm evbana.com'a üye emlak danışmanlarının erişimine açık değildir, ancak tüm danışmanlar aradığın talebinin detaylarını anonim olarak görebilirler. Sadece talebinle ilgilenen ve sana ulaşmak isteyen emlak danışmanları iletişim bilgilerini görebilir. Üye tüm emlak danışmanları evbana.com'un kullanım koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmek zorundadır. İletişim bilgilerini üçüncü parti hiçbir kişi veya kuruluşla paylaşamazlar.

 • evbana.com aracılığıyla yönlendirilen gayrimenkul ile ilgilenmezsem ne yapmam gerekiyor?

  evbana.com aracılığıyla size ulaşan danışmanların önerdiği gayrimenkul seçenekleri ile ilgilenmezsen, herhangi bir işlem yapmana gerek yok. Danışmanlarımız talebine uygun gayrimenkul aramaya, sen talebini evbana.com üzerinden pasifleştirmediğin sürece devam edecektir.

 • evbana.com hangi şehir ve bölgelerde emlak aramama yardım ediyor?

  Şimdilik sadece İstanbul'da hizmet vermekteyiz.

 • evbana.com ile sadece hangi tiplerde emlak arayabilirim?

  Kiralık, satılık konut ve ticari mülk talebi oluşturabilirsin.

 • Devre mülk, günlük kiralık, hazır ofis arayabilir miyim?

  Hayır, devre mülk, günlük kiralık veya hazır ofis taleplerinde evbana.com sana yardımcı olmuyor.

 • evbana.com'un kullanıcılar için ücretsiz olduğunu söylüyorsunuz, peki siz nasıl para kazanıyorsunuz?

  Şimdilik kazanmıyoruz. Tek derdimiz üyelerimize daha rahat, kolay ve hızlı bir emlak arama süreci yaşatmak.

 • evbana.com'un arkasında kim var?

  Kendisine "pekmez" adını uygun gören, yeni nesil teknoloji girişimlerine meraklı, dünyaya katma değer sunmaya çalışan genç bir ekip. Detayları http://www.pekmez.co adresinde bulabilirsin.

 • evbana.com ile ilgili fikrim geldi, ne yapayım?

  Lütfen bizimle paylaş: selam@evbana.com

 • evbana.com'a gayrimenkul danışmanı olarak katılmak istiyorum. Size nasıl ulaşabilirim?

  Lütfen danisman@evbana.com'a mesajınızı gönderiniz veya bizi +9 0850 885 0559 numaramızdan arayınız.